Tropican Alternativní krmivo pro papoušky – Granule - 250 g

Kód: P-469
Neohodnoceno
99 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Garance doručení
nepoškozeného zboží
Dárek zdarma
Dárek zdarma
dle vašeho výběru při určité výši objednávky
Přes 30 let zkušeností ve vlastním chovu.
Přes 30 let zkušeností ve vlastním chovu.
Mnoho odchovů svědčí o kvalitě potravy nabízené v sortimentu e-shopu
Natural products
Natural products
Veškeré produkty nabízíme ve 100% kvalitě

Detailní popis produktu

PRÉMIOVÁ DENNÍ VÝŽIVA PRO VŠECHNY FÁZE DOSPĚLÉHO ŽIVOTA   - 250 g

Tropican Alternative Formula poskytuje správnou denní výživu pro dospělé a starší papoušky, kteří jsou dietní problémy, vyžadují nižší obsah bílkovin a tuků (ve srovnání s vysoce výkonným vzorcem), mají méně aktivní životní styl nebo kteří mají citlivost na bílkoviny.
Tropican používá pouze nejčerstvější zrna a luštěniny z nejnovějších plodin.                 
Pšenice, hnědá rýže, hrachový protein, loupané arašídy, sladké brambory, ječmen, dýňová semínka, montmorillonitový jíl, sušená rajčata, slunečnicový olej (konzervovaný smíchanými tokoferoly), javorový sirup, uhličitan vápenatý, fosforečnan vápenatý, quinoa, kvasnicová kultura, sušená řasová řasa, sušená řasa, brusinka, ořech, L-lysin, kvasnicový extrakt, cholinchlorid, DL-methionin, extrakt ze zeleného čaje, olej z pšeničných klíčků, lecitin, karotenoidy, extrakt z měsíčku měsíčku, extrakt z řas (zdroj mastné kyseliny DHA), extrakt z rozmarýnu, biotin, doplněk vitaminu E, niacin, L-askorbyl-2-monofosfát vápenatý, oxid zinečnatý, oxid manganatý, d-pantothenát vápenatý, vitamin B12 doplněk, beta-karoten, síran měďnatý, pyridoxin hydrochlorid, thiamin mononitrát, inositol, kyselina listová, doplněk vitaminu A, jodičnan vápenatý, seleničitan sodný, vitamin D3 doplněk.                  

Složení: Obiloviny, rostlinný proteinový extrakt (hrachový proteinový koncentrát 15%), ořechy (arašídy 6%, ořech 0,5%), minerály, zelenina (sladké brambory 5%), semena (dýňová semínka 4%, quinoa 0,5%), olej a tuky (slunečnicový olej 1,8%, olej z pšeničných klíčků 0,1%), deriváty rostlinného původu (extrakt z měsíčku měsíčku 0,025%), kvasnice, řasy (řasa 0,5%).

Čím se alternativní formulace liší od vzorců Tropican Lifetime a Tropican High Performance?                  

 • Alternativní zdroje bílkovin: hrášek a quinoa
 • Neobsahuje sóju ani kukuřici.
 • Vyšší množství bentonitové hlíny
 • Nové ingredience jako vlašské ořechy, javorový sirup, brusinky, slunečnicový olej, sladké brambory, olej z pšeničných klíčků, dýňová semínka, extrakt z měsíčku měsíčku
 • Vyšší hladiny omega 3, 6 a beta-karotenu
 • Tmavší hnědé pelety
 • Jedinečná formulace pro udržení zdravého životního stylu                  

  Alternativní vzorec, strava s 15% bílkovin byla vyvinuta pro doprovodné ptáky, kteří jsou dietní, dospělí a / nebo starší. Je to vynikající bezsysťová strava, která je bohatá na hrášek a quinoa jako alternativní zdroje vysoce kvalitních bílkovin. Hrách je prémiovým zdrojem bílkovin díky vysokému skóre stravitelnosti a poskytuje skvělý komplementární aminokyselinový profil v kombinaci s ostatními rostlinnými bílkovinami (pšenice, rýže), které se nacházejí v alternativním vzorci. Přírodní ingredience, jako jsou arašídy, sladké brambory a dýňová semínka, jsou zahrnuty pro zvýšení chutnosti papoušků. Bohatý zdroj omega mastných kyselin z lněného semínka a arašídů způsobuje, že peří svítí a pomáhá podporovat zdravé tělo. Bentonitový jíl (montmorillonit), který se nachází v alternativním vzorci, je účinný a silný při pomoci při onemocněních u papoušků, kteří jsou vystaveni dietě.                  

  Průvodce převodem vašeho ptáka na nejlepší stravu

  Ujistěte se, že váš domácí pták je v dobrém zdravotním stavu. Změna stravy ptáků může být stresující, i když změna stravy pomůže jeho stavu. Vzhledem k tomu, že ptáci jsou mistři ve skrývání svých nemocí, stres vzniklý během změny stravy může katapultovat ptáka do horšího stavu. Existuje mnoho způsobů, jak převést papoušky na novou stravu.
  Úspěch jedné metody nad druhou závisí na počtu ptáků, úrovni dodržování majitele a co je nejdůležitější, konzistenci správce. Obvykle je nutná změna stravy, aby se zabránilo podvýživě u papoušků, a veterinární lékař obvykle hraje pomocnou roli při změně stravy ptáků. Zde je několik návrhů, jak dostat své ptáky na zdravější stravu!

  Měl by být každý druh papouška krmen denním doporučením 70% Tropican?

  Zatímco tropická strava nabízí vynikající základ v optimální výživě pro většinu papoušků, ošetřovatelé musí vzít v úvahu druhové specifikace, stejně jako životní úroveň, pro své ptáky. Některé druhy papoušků si vedou dobře s vyšším procentem semen v celkové stravě. Pro tyto ptáky, a zejména ptáky krmené převážně semennou stravou, doporučujeme, aby správci nabízeli prime vitamíny a minerální doplněk. Navíc chovní papoušci nebo mladiství potřebují vyšší hladinu bílkovin a dalších živin pro optimální zdraví.

  Výživa ptáků: Papouščí diety - Kolik Tropican ptačí jídlo by měl váš mazlíček jíst?
  Tropican denně, pro většinu společenských ptáků doporučujeme, aby se jejich strava skládala ze 70% extrudovaných pelet Tropican a 30% pro obohacení potravin, jako jsou směsi semen a ořechů, čerstvé ovoce a zelenina, listová zelenina, klíčky a samozřejmě Tropimix!
  Všimněte si, že toto je doporučení a může se lišit v závislosti na životním stylu vašich ptáků, životní fázi, druhu, hmotnosti a predispozici. Vždy mluvte se svým veterinárním lékařem pro jakékoli zdravotní problémy. Chovatel a juvenilní papoušci mohou vyžadovat trochu více Tropican.
  Jakmile váš pták přejde na peletovanou stravu, extrudované pelety Tropican by měly být nabízeny v čistých pokrmech adlib v celém obytném prostoru ptáka. Můžete také poskytnout příležitosti k hledání potravy tím, že skryjete jídlo v hračkách nebo podnosech na krmení. Chcete-li sledovat denní spotřebu Tropicanu u vašeho domácího ptáka, udržujte extrudovanou stravu v oddělených miskách / pokrmech z 30% obohacených potravin. To také pomůže snížit zkažení jídla.
     Obohacení potravin: Ovoce a zelenina
  Naši papoušci milují své ovoce a zeleninu a samozřejmě správci rádi nabízejí tyto báječné předměty svým papouškům. Zatímco ovoce a zelenina, organické nebo ne, se zdají být přirozenou součástí obohacovací stravy každého papouška, varujeme správce před používáním správné hygieny v přípravcích na výrobu. Zvláště se chceme podělit o naše obavy z překrmování příliš mnoho ovoce a zeleniny, které obsahují vysoké množství přirozeně se vyskytujících cukrů.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Granule pro papoušky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 1 kg