Ananas granule - 250 g

 • Záruka: 24 měsíců
   
 • Cena bez DPH:67,83 Kč / bal
   
 • Cena s DPH 15%:78,00 Kč
   
 •  bal 
   
  NOVINKA
  Ananas granule - 250 g
  Ananas granule - 250 g
  Ananas granule - 250 g
   
   

  Ananas granule - 250 g vhodné přtímíchávat do krmné směsi.
  Ananas (ananas comosus) plod získal jistě právem přívlastek - král plodů, pro chutnou aromatickou dužinu.

  Ananas roste ve vlhkých tropech, a tak jeho nároky na prostředí a pěstování nejsou velké.Je dostatečně přizpůsobivý, vyžaduje však speciální techniku pěstování. Vyžaduje intenzívní světlo, v létě polostín. Na teplotu vzduchu, má po čas roku specifické požadavky. Ideálně roste při teplotě 25 až 32°C. Noční teploty by měly být nižší o 6 až 8°C. Při teplotě nad 32°C zastavuje růst. Je tropické ovoce plodenství ananasovníku chocholatého. Na jedné rostlině se vytváří pouze jediné plodenství, po jehož dozrání rostlina obvykle hyne.

  Země produkující přibližně 15,3 mil. tun tohoto ovoce USA, Thajsko, Filipíny, Brazílie, Čína a Indie. Sklizeň se provádí v okamžiku, kdy plody začínají žloutnout. Ananasy určené k přímé konzumaci se sklízí dříve; pokud mají být zpracovány na kompoty a šťávu, nechávají se více dozrát. Plody se odlamují nebo odřezávají od spodní části stonku a mytím se zbavují nečistot. Plody určené k distribuci se voskují, přičemž použitý vosk obsahuje fungicidy, zabraňující jejich plesnivění a hnití. Za těchto okolností mohou být skladovány až 4 týdny při teplotách 7–15 °C, při nižších teplotách, nebo při zmražení dostávají ananasy nepříjemnou chuť.

  Plody určené k přímému zpracování se zbavují svazku listů na jejich vrcholu (tzv. koruny), která může být použita k pěstování další generace rostlin. Odpadlé drobné části spolu se slupkou a vnitřními stonky, stejně jako příliš přezrálé exempláře, se lisováním zbavují šťávy, určené k přípravě ananasového džusu nebo nektaru. Vylisované zbytky, tzv. ananasové otruby, se používají jako krmivo pro domácí zvířectvo.

  Jedlá část ananasu obsahuje průměrně 86 % vody, 10 % sacharidů, 1,2 % vlákniny, 0,3 % bílkovin a 0,1 % tuků.

  Ananas obsahuje i menší množství vitaminů a to A (1,6 % doporučené denní dávky ve 100 g), vitamin C, vápník, fosfor a draslík. Dále obsahuje enzym bromelin, který odbourává bílkoviny a napomáhá tedy trávení (rozhodně však nikoho nezbaví tukových "pneumatik").

  Blahodárné účinky:

  ulevuje slinivce břišní, odvodňuje, odbourává otoky, pomáhá při slunečním úžehu, rozpouští krevní sraženiny, odstraňuje pigmentové a stařecké skvrny, působí příznivě na trávení, přispívá k úbytku váhy. Konzervovaný ananas ztrácí až polovinu svých účinných látek a také enzym bromelin se z velké části rozkládá. Mnohem cennější je tedy ananas čerstvý.

  Nutriční hodnoty ve 100g: 

  1219 kJ (291 kcal), Bílkoviny: 3,5 g. Sacharidy: 54,8 g (z toho cukry 9,85 g). Tuky: 1,3 g (z toho nasycené mastné kyseliny 0,1 g). Vláknina: 1,4

   
  Ananas granule - 250 g Ananas granule - 250 g
  Ananas granule - 250 g Ananas granule - 250 g
   
  Máte nějaký dotaz na tento produkt? Neváhejte a zeptejte se nás.
  *
   
   
  *

  Znovu vygenerovat
  Kontrolni kod
   
   

  Ostatní produkty v této kategorii

  Zabýváme se chovem a prodejem exotického ptactva a s tím spojených krmiv.
  Máme širokou nabídku sortimenu a vše co k chovu patří.
   
   
  © ProPapouška.cz