Sušený květ ibišku - 250 g

Kód: 1803
Neohodnoceno
125 Kč 50 Kč / 100 g
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Garance doručení
nepoškozeného zboží
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce Pistácie solené pouze pro majitele ( nejsou vhodné pro papoušky )
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo

Detailní popis produktu

Ibišek zná většina z nás jako okrasnou rostlinu v květináčích od našich maminek či babiček. Má krásné červené květy, které po odkvetení upadají. Ibišků však po celém světě existuje několik set druhů a jeden z nich, konkrétně ibišek súdánský, plodí květy, které lze následně zpracovat a jíst. Pěstuje se v různých zemích světa včetně Thajska, odkud vám jej dovážíme také my. Ibišek je zdrojem vitamínu C a několika antioxidantů, můžete jej mlsat samotný nebo si z něj připravit lahodný čaj. Sytě červené sladko-kyselé květy ibišku jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty. Příznivě působí na normální funkci dýchacího systému, cévní soustavy i přirozenou obranyschopnost. Dále tonizuje tělo i mysl a dopřává relaxaci.

Vliv a účinky ibišku na naše zdraví

Květy ibišku jsou plné vitamínu C. Procesem dehydratace sice dochází ke snížení jeho obsahu, ale stále jej najdeme i v sušené variantě. Vitamín C je nezbytný pro správné fungování našeho imunitního systému, podílí se na tvorbě kolagenu a také hormonů. Mimo to má antioxidační účinky. To platí i o dalších látkách v ibišku obsažených. Mezi ně patří např. antokyany a quercetin. Jedná se o přirozeně se vyskytující složky, které řadíme mezi silné antioxidanty. Ty chrání naše buňky před působením volnými radikály a vytváří tak obranu pro naši imunitu.

Ibišek prošel několika studiemi, ze kterých vyplývá, že popíjení ibiškového čaje má pozitivní vliv na snižování hladiny cholesterolu a také krevního tlaku. Jedná se však o několik šálků denně, a proto je vždy lepší se o přesném dávkování poradit s vaším lékařem.

Složení a nutriční hodnoty sušeného ibišku

100 gramů sušeného ibišku obsahuje 95% sacharidů, 4% bílkovin, 1% vlákniny a 1% tuků.

Kdy a v jakém množství jíst sušený ibišek

Protože je ibišek doslazovaný, je dobré k němu přistupovat jako ke klasickým cukrovinkám a dát si pár kousků, když vás honí mlsná nebo cítíte, že potřebujete doplnit energii. Ideální jsou tedy dopolední či odpolední hodiny, kdy naše tělo ještě stihne přijaté cukry po zbytek dne využít.

Na co ibišek použít

Květy ibišku jsou skvělou pochoutkou samy o sobě. Dále je můžete přidat do ranního müsli či granoly a nebo si jimi zpestřit svou oblíbenou oříškovou směs. Sušený ibišek se hodí také jako ozdoba dortů a dezertů, na kterých se bude krásně vyjímat.

Jak skladovat sušený ibišek

Až balení otevřete, přesypte květy do uzavíratelné nádoby a uložte ji na tmavé a chladné místo.

Složení:
 

lbišek (67 %), cukr (32 %), kyselina citrónová, oxid siřičitý 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sušené ovoce a zelenina
Hmotnost: 0.25 kg