Sušený ibišek - 100 g

 • Záruka: 24 měsíců
   
 • Cena bez DPH:42,61 Kč / bal
   
 • Cena s DPH 15%:49,00 Kč
   
 •  bal 
   
  NOVINKA
  Sušený ibišek - 100 g
   
   
  Ibišek zná většina z nás jako okrasnou rostlinu v květináčích od našich maminek či babiček. Má krásné červené květy, které po odkvetení upadají. Ibišků však po celém světě existuje několik set druhů a jeden z nich, konkrétně ibišek súdánský, plodí květy, které lze následně zpracovat a jíst. Pěstuje se v různých zemích světa včetně Thajska, odkud vám jej dovážíme také my. Ibišek je zdrojem vitamínu C a několika antioxidantů, můžete jej mlsat samotný nebo si z něj připravit lahodný čaj. Květy jsme pro vás dosladili a zabalili do několika velikostí balení. Stačí si jen vybrat.

  Vliv a účinky ibišku na naše zdraví

  Květy ibišku jsou plné vitamínu C. Procesem dehydratace sice dochází ke snížení jeho obsahu, ale stále jej najdeme i v sušené variantě. Vitamín C je nezbytný pro správné fungování našeho imunitního systému, podílí se na tvorbě kolagenu a také hormonů. Mimo to má antioxidační účinky. To platí i o dalších látkách v ibišku obsažených. Mezi ně patří např. antokyany a quercetin. Jedná se o přirozeně se vyskytující složky, které řadíme mezi silné antioxidanty. Ty chrání naše buňky před působením volnými radikály a vytváří tak obranu pro naši imunitu.

  Ibišek prošel několika studiemi, ze kterých vyplývá, že popíjení ibiškového čaje má pozitivní vliv na snižování hladiny cholesterolu a také krevního tlaku. Jedná se však o několik šálků denně, a proto je vždy lepší se o přesném dávkování poradit s vaším lékařem.

  Jak jsme také uvedli výše, pěstuje se v různých koutech světa a podle toho také nachází své využití. V Egyptě slouží k podpoře zdravého srdce a udržení normální tělesné teploty. V Africe se pro změnu využívá k posílení horních cest dýchacích a při krčních potížích.

  Složení a nutriční hodnoty sušeného ibišku

  100 gramů sušeného ibišku obsahuje 95% sacharidů, 4% bílkovin, 1% vlákniny a 1% tuků.

  Kdy a v jakém množství jíst sušený ibišek

  Protože je ibišek doslazovaný, je dobré k němu přistupovat jako ke klasickým cukrovinkám a dát si pár kousků, když vás honí mlsná nebo cítíte, že potřebujete doplnit energii. Ideální jsou tedy dopolední či odpolední hodiny, kdy naše tělo ještě stihne přijaté cukry po zbytek dne využít.

  Na co ibišek použít

  Květy ibišku jsou skvělou pochoutkou samy o sobě. Dále je můžete přidat do ranního müsli či granoly a nebo si jimi zpestřit svou oblíbenou oříškovou směs. Sušený ibišek se hodí také jako ozdoba dortů a dezertů, na kterých se bude krásně vyjímat.

  Jak skladovat sušený ibišek

  Až balení otevřete, přesypte květy do uzavíratelné nádoby a uložte ji na tmavé a chladné místo.
   
  Máte nějaký dotaz na tento produkt? Neváhejte a zeptejte se nás.
  *
   
   
  *

  Znovu vygenerovat
  Kontrolni kod
   
   

  Ostatní produkty v této kategorii

  Zabýváme se chovem a prodejem exotického ptactva a s tím spojených krmiv.
  Máme širokou nabídku sortimenu a vše co k chovu patří.
   
   
  © ProPapouška.cz